- یکشنبه 18 آذر‌ماه سال 1386

مسئولان مربوطه در وزارت ارتباطات وقتی صحبت از واگذاری سرویس ارزش افزوده تازه ای در زمینه تلفن همراه البته در ایران با نام MMS می شود می گویند که باید زمینه فرهنگی لازم برای استفاده صحیح از آن در جامعه فراهم آید و در ضمن باید اپراتورهای موجود در کشور زمینه لازم برای پی گیری جرم را بر روی این سرویس فراهم آورند.

اما شنیده ها حاکی از آن است که عواملی چند موجب عدم واگذاری این سرویس هستند که یکی عدم آمادگی فنی لازم برای واگذاری از سوی همراه اول و دیگری دخالت صدا و سیما برای پیشی گرفتن برای تولی گری در سرویس مذکور است.

سوال این است که با توجه به رشد روزافزون و فزاینده تکنولوژی در جهان  و اینکه ایران نیز همپای دیگر کشورها لااقل در سطح جامعه و جوانان بصورت مد نیز با رشد فزاینده فناوری هایی خصوصا در زمینه موبایل مواجه است چرا برخی اختلافات موجب تاخیر و یا عدم واگذاری یک سرویس تعریف شده برای تمام جهان می شود و همچنین چرا همواره مسئولان ما به فکر پاک کردن صورت مسئله به جای حل مسئله هستند ؟

البته حداقل برای اصحاب رسانه در حوزه فناوری اطلاعات این ادعاها برای تولی گری تازگی نداشته و در موارد مختلفی در سال های قبل نیز اتفاق افتاده است .

چند سال قبل هم برای تولی گری و تصمیم گیری بر سر تجارت الکترونیکی و تحقق شعار آن ! از یک طرف وزارت بازرگانی و از طرف دیگر شورای عالی اطلاع رسانی در جبهه وزرات ارتباطات و رسم و رسوم مشاوره ریاست جمهوری وقت در حوزه فناوری اطلاعات به بحث و جدل های بسیاری می پرداختند که گاهی اوقات به جنگی تن به تن مبدل می گشت .

اما این مسئول یا آن مسئول و این وزارت خانه یا آن یکی بالاخره کودک مظلوم EC بی نصیب از مهر والدین واقعی اش ماند غافل از اینکه در آینده ای نه چندان دور این کودک با رسیدن جامعه جهانی اطلاعات به حدی مطلوب تر ادعای ارث و میراث خواهد کرد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo