- دوشنبه 4 آبان‌ماه سال 1388

   

  

ICTPRESS – کمپانی مایکروسافت غول نرم افزاری جهان با حضور کلیدی خود در نمایشگاه جیتکس 2009 ، با قدرتی که خصوصا در چند سال اخیر در ورود خود به عرصه رقابت کنسول بازی های کامپیوتری نشان داده است در یک پروژه ابتکاری هیجان فزاینده خود را میهمان خانواده های بازدید کننده کرد.
به گزارش ICTPRESS : مایکروسافت پروژه ناتال خود را در این نمایشگاه رونمایی کرد ، پروژه ای که برای نخستین بار در جیتکس 2009 به نمایش عمومی گذاشته شد.
هدف اصلی مایکروسافت در این پروژه حذف دسته بازی های کامپیوتری و جایگزینی سیستم تشخیص حرکت بدن کاربر و صدای وی است.
بنابر این گزارش : در این پروژه خود شما دسته بازی هستید ! این شعار مایکروسافت برای متحول کردن عرصه بازی های کامپیوتری است.
طی این پروژه که برای کنسول بازی XBOX این کمپانی طراحی شده هیچ دسته بازی وجود ندارد و در واقع سیستمی که مقابل کاربر قرار دارد کل بدن او را اسکن کرده و حرکات آن را به صورت سه بعدی به محیط بازی منتقل می کند.
این سیستم برای انطباق هرچه بیشتر محیط بازی کامپیوتری به محیط واقعی به مجموعه ای از سیستم های عملیات تشخیصی مانند تشخیص چهره مجهز است.
این سیستم شامل دوربین ، میکروفون ، سنسور تشخیص عمق ، فضای سه بعدی و پردازشگر ویژه است.
به گزارش ICTPRESS : در این پروژه، بازیکن مقابل نمایشگر دستگاه قرار می گیرد و پیکسل های هوشمند، حرکات بازیکن را رد یابی کرده و کلیه فرامین لازم را از نحوه حرکت او تشخیص می دهد.
مایکروسافت قصد دارد تا با ترکیب این فناوری با کنسول بازی XBOX 360 انقلابی در سیستم های کنسول بازی ایجاد کند.
بنابر این گزارش : مایکروسافت تمرکز زیادی روی تبلیغات XBOX 360 در جیتکس 2009 به خرج داد.
نمایشگاه جیتکس 2009 دوبی، هفته گذشته روز پنجشنبه پس از 5 روز کار پایان یافت.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo