- یکشنبه 13 دی‌ماه سال 1388

 

 

ICTPRESS - مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران گفت: ارایه صندوق پست الکترونیکی به کاربران عمومی به صورت آزمایشی در نمایشگاه تلکام امسال صورت گرفته و این سرویس به زودی به متقاضیان عمومی نیز ارایه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ICTPRESS  سعید مهدیون، مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران با اشاره به ویژگی‌های صندوق پست الکترونیکی که توسط سامانه iran.ir به کاربران ارائه می‌شود، گفت: در صورت استفاده کاربران از این سامانه اطلاعات موجود در پست الکترونیکی آن‌ها به خارج از کشور منتقل نمی‌شود؛این سامانه سه گیگا بایت فضا در اختیار کاربران قرار می دهد و دریافت و ارسال نامه از میل سرورهای دیگر نظیر یاهو و یا جی‌میل را دارد.
وی با بیان اینکه به‌منظور استفاده کاربردی از پست الکترونیکی که از طریق سامانه iran.ir ارائه می‌شود، این سیستم امن می‌شود افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امیدواریم طی دو ماه آینده، امکان ارایه صندوق پست الکترونیکی امن به کاربران فراهم شود؛ در حال حاضر امکان استفاده از صندوق پست الکترونیکی از طریق سامانه iran.ir برای مدیران دستگاه‌های دولتی فراهم شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این سامانه نسبت به ایجاد صندوق پست الکترونیکی خود اقدام کنند.
مهدیون اظهار کرد: به همین منظور مذاکراتی با مرکز صدور گواهی دیجیتال (CA) وزارت بازرگانی صورت گرفته است که در صورت اجرایی شدن این طرح، امکان افزودن امضای دیجیتالی به نامه‌های کاربران فراهم می‌شود و به واسطه آن امکان استفاده کاربردی‌تر از صندوق پست الکترونیکی فراهم خواهد شد.
او خاطر نشان کرد: بر همین اساس امکان انجام کارهای تجاری و مالی از طریق یک محیط امن فراهم شده و توسعه تجارت الکترونیکی سرعت خواهد گرفت.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo