- یکشنبه 29 فروردین‌ماه سال 1389


ICTPRESS - معاون طرح و توسعه گمرک جمهوری اسلامی ایران طراحی و استقرار سیستم متمرکز گزارش دهی به روز و وصول درآمدهای گمرکی را از جمله پروژه‌های فناوری اطلاعات گمرک در سال جدید برشمرد.
رضاجمهوری، معاون طرح و توسعه گمرک جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با خبرنگار ICTPRESS با بیان این مطلب ابراز کرد:  مهم‌ترین مواردی که درسال گذشته هدفگذاری شده و تا پایان سال گذشته به سرانجام رسید بحث اجرای پروژه ترانزیت است که در 14 گمرک عمیاتی شده و در این ارتباط اقدامات تکمیلی خاصی نیز صورت گرفت که در راستای کاهش هزینه‌های ترخیص و ترانزیت بود .
جمهوری ادامه داد:  نهایی شدن تدوین نظامنامه اجرایی آسیکودای جهانی در رویه ترانزیت خارجی نیز از دیگر کارهایی بود که انجام شد؛ ما در سال گذشته پروژه ارزش‌گذاری وب بنیاد کالا را داشتیم که با تحت وب شدن شیوه ارزش‌گذاری کالا در گمرک تحول قابل ملاحظه‌ای در بحث ارزش گذاری کالا، سرعت در ترخیص کالا و ایجاد وحدت  در این موضوع ایجاد شد که ما این پروژه را در اواخر سال گذشته در گمرک غرب تهران پایلوت کردیم.
وی اظهارامیدواری کرد که در نیمه اول سال جاری این پروژه  در تعدادی از گمرکات مهم کشور عملیاتی شود و گمرک شهریار در تهران را گمرک بعدی برای این کار عنوان کرد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo