- دوشنبه 31 خرداد‌ماه سال 1389

 

ICTPRESS- در صورت تصویب آیین‌نامه ساماندهی آدرس‌های IP در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، این پروژه در سال جاری عملیاتی خواهد شد.

به گزارش ICPRESS : سعید مهدیون، مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران  با بیان این مطلب، اظهار کرد: آدرس‌های IP، یکی از منابع به منظور مدیریت توسعه شبکه اینترنت محسوب می‌شوند. توزیع مناسب این آدرس‌ها موجب استفاده بهینه از آن‌ها و در نهایت توسعه بهتر شبکه اینترنت خواهد شد.
او درباره اهداف اجرای این پروژه نیز تصریح کرد: با اجرای این پروژه، شبکه از نظر فنی بهترین پاسخ را خواهد داد و همچنین موجب می‌شود تا با ثبت آدرس‌های IP با کمبود آدرس مواجه نشویم.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر، پایگاه داده در این حوزه آماده شده و درصورت تصویب مقررات ساماندهی در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال جاری این پروژه عملیاتی خواهد شد. هم‌چنین با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و طرح مقدماتی گذر به IPV6 آغاز شده است.
مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات درباره آخرین وضعیت "متما" نیز گفت: راه‌اندازی اولیه مرکز توسعه مدیریت اینترنت کشور نهایی شده است. بر همین اساس و تاکنون، ساختار سازمانی این مرکز تدوین شده و تمامی فعالیت‌های عملی که برای توسعه شبکه اینترنت صورت می‌گیرد، ذیل این مرکز عملیاتی خواهد شد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo