- یکشنبه 21 شهریور‌ماه سال 1389

 

 

شرکت امنیت رایانه ای مکافی طی بیانیه ای در خصوص انتشار نوعی ویروس رایانه ای که از طریق ایمیل منتشر شده و با ترغیب کاربر به دانلود فیلم رایانه اش را ویروسی می کند خبرداد.

به گزارش ICTPRESS : طبق گزارش شرکت مکافی این ویروس که "Here you have" نام دارد به رایانه کاربرانی که دارای سیستم عامل ویندوزی هستند حمله کرده و رایانه را ویروسی می کند.
گزارش ها حاکی است این ویروس که از طریق ایمیل ارسال می شود حاوی لینکی به یک وب سایت ارائه دهنده فیلم ها و متن های پی دی اف است اما زمانی که کاربر بر روی این لینک کلیک می کند کار نصب ویروس بر روی رایانه آغاز می شود .
طبق گفته متخصصان مکافی زمانی که رایانه کاربر ویروسی می شود تمامی برنامه های امنیتی رایانه را مختل کرده و این ویروس به تمامی ایمیل آدرس های موجود در رایانه ارسال می شود .
گفتنی است شرکت کسپراسکی نیز در گزارشی دیگر ازانتشار ویروس مخرب VBMania خبرداده که یک کرم رایانه بسیار فعال است و همانند ویروس معرفی شده از سوی مکافی از طریق ایمیل منتشر می شود .
شایان ذکر است بنابر گزارش فاکس نیوز تاکنون تعداد زیادی از رایانه های سازمان فضایی ناسا و شرکت های بزرگی مانند giant Comcast  با ویروس VBMania آلوده شده اند . 

Security firms issue warning over email worm
Computer security firms issued warnings on Friday over a computer virus that arrives by email offering downloads of "free sex movies" or documents.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo