- دوشنبه 16 فروردین‌ماه سال 1389

 

 

ICTPRESS - برنامه‌های آینده موزه ارتباطات در راستای اسناد بالادستی برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تدوین شده که بنا بر این گزارش موزه ارتباطات که زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت دارد، درسال آینده هماهنگی و همکاری با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای انجام دستور ریاست محترم جمهوری در خصوص طرح ساماندهی میدان باغ ملی و توسعه موزه‌های ایران که موزه ارتباطات با بیش از 18 هزار متر بنای مفید در سمت راست سر در باغ ملی یکی از مهمترین و مطرح‌ترین موزه‌های فوق می باشد را در دستور کار خود دارد.
به گزارش خبرنگار ICTPRESS ، موزه ارتباطات(پست و مخابرات) در بهمن ماه سال 69 با هدف سیر تحول ارتباطات در کشور و ارایه تاریخ پست و مخابرات به نام موزه پست شروع به کار کرد این موزه در یکی از قدیمی ترین و شکیل ترین عمارت های دولتی تأسیس شده که از دو طبقه بنا متشکل از سالن ها و غرفه های متعدد تشکیل شده و مکانی مناسب جهت بازدید مشتاقان دیدار آثار تاریخی و کهن است.
در این موزه آثار متعددی از پیشینه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور ارایه شده است که نشان دهنده روند تکاملی موضوع در بستر تاریخ است. به علاوه مجموعه ای از فعالیت های سایر کشورها در خصوص توسعه مخابرات و پست نیز در این موزه گردآوری شده است که توجه علاقه مندان را به خود جلب می‌کند.
موزه ارتباطات انجام تحقیقات و مطالعات علمی و فنی بر روی آثارموجود آثار اهدایی و ارسالی به موزه و نهایتا ارائه حاصل تحقیقات در قالب چاپ و انتشار کتب خبرنامه و به طور کلی ثبت و ضبط تحقیقات به عمل آمده را در برنامه کاری خود دارد؛ تجهیز و تکمیل کتابخانه موزه از کتب مختلف جهت بهره‌برداری دانشجویان، دانش آموزان و بازدیدکنندگان به منظور انجام امور تحقیقاتی و برنامه‌ریزی برای برپایی نمایشگاه های مختلف در زمینه به تصویر کشیدن آثار و اشیا ارتباطی در داخل و خارج از موزه جمله برنامه‌های کاری این موزه در سال آینده خواهد بود.
همچنین موزه ارتباطات برنامه ریزی برای استفاده از فضای در حال مرمت و بازسازی دوبال غربی و مرکزی ساختمان تکمیل و تجهیز و توسعه موزه در زمینه اشیا آثار و اسناد را در دستور کار خود دارد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo