- سه‌شنبه 15 تیر‌ماه سال 1389

 

ICTPRESS - معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره کاهش 20 درصدی تعرفه اینترنت گفت: کمیسیون این موضوع را با این رویکرد تصویب کرده و شرط گذاشته که اگر اپراتورها می‌خواهند از این کاهش استفاده کنند باید بتوانند اثبات کنند که این کاهش را برای کاربر نهایی اعمال کردند تا مشمول این کاهش شوند.
به گزارش خبرنگار ICTPRESS  : لطف‌الله سبوحی، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی  با بیان این مطلب گفت:  البته ما می‌دانیم که 40 درصد قیمت تمام شده برای اپراتورها قیمت پهنای باند است و انتظار نداریم 20 درصد عینا برای کاربر نهایی اعمال شود.
وی در ادامه ابراز داشت: تجهیزاتی که از مبادی قانونی وارد می‌شود، باید پروسه خودرا طی کند و ما برای ورود و خروج تجهیزات رادیویی پروانه صادر کردیم و اگر موردی خلاف مجوز باشد، نظارت‌های لازم را انجام می‌دهیم.
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به واگذاری 40 درصد سهام مبین‌نت به همراه اول گفت: این واگذاری به دلیل پروانه شرکت مخابرات ایران نمی‌تواند صورت بگیرد زیرا شرکت مخابرات نمی‌تواند براساس قانونی که وجود دارد، سهامی در اپراتورهایی که خدمات مشابه را ارائه می‌دهند، داشته باشد و درواقع این کار خلاف است.
او ادامه داد: به این دلیل که شرکت مخابرات مجاز به خرید سهام نیست ما این موضوع را رسما به مبین‌نت اعلام کردیم، بنابراین اگر این موضوع اتفاق بیافتد تخلف محسوب شده و اگر شرکت مخابرات این کار را انجام دهد، مرتکب تخلف شده و مبین‌نت نیز به دلیل این که به اعلام ما توجهی نداشته، تخلف کرده است.
 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo