- دوشنبه 27 مهر‌ماه سال 1388

  

حالیکه بازار ICT به دلیل بحران اقتصاد جهانی و عواقب مالی ناشی از آن دستخوش مشکلاتی شده است بسیاری از عاملان بزرگ این بازار چشم بر بازار پر رونق ...
کشورهای خاورمیانه و به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس دوخته اند تا به این ترتیب خود را از گزند بحران مالی در امان نگاه دارند .
 به گزارش ICTPRESS به نقل از " تی جی دیلی" ، طبق گفته " جان هونهات " مدیر اجرایی HP در خاورمیانه در این خصوص گفت : بسیاری از شرکت های بزرگ جهان از جمله HP در تلاش برای افتتاح دفاتری در منطقه خاورمیانه هستند چرا که معتقدند فعالیت در این حوزه می تواند این شرکت ها را از دام بحران مالی جهانی برهاند .
" سیجی کویاناگی" مدیر عامل امور مالی پاناسونیک نیز که هم اکنون به منظور شرکت در نمایشگاه جیتکس در دوبی حضور دارد اعلام کرد حضور این تعداد شرکت خارجی در این نمایشگاه می تواند دلیلی مبتنی بر تلاش شرکت های بزرگ در جهان به منظور حضور بیشتر در بازار پر رونق خاورمیانه باشد .
البته در این میان برخی از متخصصان نیز بر این اعتقادند که با توجه به ادامه یافتن جریان بحران اقتصادی، جیتکس 2009 رونق سال هایبل را نخواهد داشت و با کاهش تعداد بازدیدکنندگان مواجه خواهد شد. تاثیرات بحران پیش از این در جریان برگزاری نمایشگاه های بزرگ CES آمریکا و سبیت آلمان دیده شد و کاهش حضور مردم را به دنبال داشت و بر این اساس، احتمال می رود برای جیتکس 2009 نیز شرایط مشابهی رخ دهد.
نمایشگاه جیتکس، سومین نمایشگاه ICT جهان و بزرگ ترین نمایشگاه خاورمیانه و شمال آفریقا است که با بیش از هزار شرکت کننده از سراسر جهان هر سال برگزار می شود و جدیدترین محصولات و نوآوری های رایانه ای ، ارتباطاتی، نمایشگرهای پلاسما، فناوری های دیجیتال، دولت الکترونیکی و.. در سالن های مختلف از 61 کشور جهان به نمایش درمی آیند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo