- شنبه 9 آبان‌ماه سال 1388

ICTPRESS - در جلسه کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات که برای پیگیری اجرای پروژه کارت سلامت الکترونیک برگزار گردید بر هماهنگی تمامی  

سازمانهای بیمه گر مانند سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح ، کمیته امداد ، بهزیستی و سازمان خدمات درمانی در این طرح تاکید شد.
به گزارش ICTPRESS ، در این نشست علیرضا توکلی نائب رییس هیات مدیره شرکت هدی به عنوان مدیریت اجرای طرح کارت سلامت با اشاره به سابقه شروع اجرای پروژه موسوم به "طرح انسجام"، کارت سلامت الکترونیک را به عنوان زیرساخت سلامت الکترونیک دانست و گفت: این پروژه به دو بخش تقسیم می شود که شامل کارت سلامت مربوط به سازمانهای بیمه گر و پرونده سلامت الکترونیک مربوط به وزارت بهداشت است .
وی با اشاره به برخی ویژگی های معماری سیستم و سوابق کشورهای پیشرو ، اجرای این پروژه را بستر مناسبی برای طرح نظام پزشک خانواده دانست و خواستار هماهنگی برای کارت سلامت الکترونیک بین تمام سازمانهای بیمه گر شد تا این طرح در سطحی بالاتر از سازمان تامین اجتماعی پی گیری شود.
در این جلسه رامین خواجه نصیر جهرمی مدیرعامل شرکت هدی نیز دریافت گواهینامه ایزو را برای معماری این پروژه  و بهره گیری ترکیبی از خدمات شرکتهای نرم افزاری تولید داخلی و بیرونی را از نوآوری های این پروژه دانست و افزود : اطلاعات ذخیره شده روی کارت شامل سه بخش اطلاعات ضروری و شناسایی و کد شناسایی بین المللی فرد ، داده های بالینی شامل بیماری های مهم ، حساسیت ها ، واکسیناسیون ، مجوزهای خاص سازمانهای بیمه گر ، نظام پزشک خانواده ، ارجاع تخصصی ، مشخصات عینک و نیز  پیش بینی ذخیره نسخه الکترونیک تا 15 نسخه است.
به گفته وی از دیگر ویژگیهای کارت سلامت الکترونیک ، امکان امضاء الکترونیکی و پرداختهای الکترونیک است که با موافقت بانک مرکزی در نظر گرفته شده است .
همچنین علی مطهری – رییس کمیته مخابرات مجلس – در این جلسه با اشاره به پیشرفت و سرمایه گذاری های عظیم کشورهای دنیا و همسایه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: ما به لحاظ زیر ساخت نسبت به دیگر کشورها عقب ماندگی نداریم به طوریکه ما دارای 25 میلیون خط تلفن ثابت هستیم . اما بحث اصلی در مجلس ، لزوم تمرکز وزارت ارتباطات به موضوع فناوری اطلاعات است و  صرف موضوع زیر ساخت شاید نیاز به یک وزارت مستقل نداشته باشد .

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo